Három év kihagyása után a Roszík Mihály Evangélikus Általános Iskola Albertirsán 2023. október 13-án újraindította a hagyományos, immár XVI. Korál éneklési versenyét.
A verseny célja volt, hogy a lutheri örökség nyomán hozzájáruljanak az evangélikusságnak, mint Éneklő Egyháznak a megőrzéséhez, átadják gyermekeinknek az evangélikus egyház legszebb
zenei hagyományát, a korálokat.
Négy kategóriában lehetett versenyezni. Iskolánkból négy tanuló az 5-6. osztályosok kategóriájában versenyzett. Egy kötelező és egy szabadon választott korált kellett a versenyzőknek elénekelniük.
A zsűri döntése alapján a 6. a osztályos Kolozsvári Emese és Csuti Gergő ezüst oklevelet szereztek.
Felkészítő tanáruk volt Bódis Péterné, Klári néni.
Az 5. a osztályos Nemes-Pamuk Ilona és Fűtő Erik pedig arany oklevélben részesültek. Felkészítő tanáruk Nyári Éva néni volt.
Büszkék vagyunk Rátok!