Iskolánk 5.b osztályos német nemzetiségi nyelvet tanuló diákjai Murgára kirándultak tegnap, ahol megtekintették, hogyan éltek régen az ide betelepülő német családok.
A pillanatnyi benyomás a szegénység és a szépség vegyes hangulata volt. A kétutcás völgyfalun végigsétálva vert falú vályogházakat láttak, amelyeket belülről is megcsodáltak. Beléphettek abba az evangélikus templomba, amely 1795-96-ban épült. Megnézhették a nagy lantablakokkal megvilágított szentélyben a szószékoltárt. A templom legértékesebb része az 1844-ben festett karzatmellvéd. A templom különlegessége, hogy Luther Márton és II. József együttesen jelenik meg.
Köszönjük Felkl Mártonnak és Murga lakóinak, hogy a gyerekek ilyen élményben részesülhettek.