Városunkban 2022. szeptember elsején egy „régi-új” oktatási intézmény várta nyitott kapukkal a diákokat: a Dombóvári Evangélikus Iskola.

„Régi,” hiszen pontosan 40 évvel ezelőtt volt az első tanévnyitó… Az elmúlt évtizedekben több neve is volt az intézménynek, de van, ami nem változott: a pedagógusok elkötelezettsége, a hagyományok ápolása és a színvonalas oktatásra való igény és törekvés.

„Új,” mert az idei tanévet az iskola a Magyarországi Evangélikus Egyház fenntartásában kezdte, csatlakozva ezzel az Egyház kiterjedt oktatási rendszeréhez.

A tanévnyitóra a reggeli becsengetés után került sor, az iskola felsőbb évfolyamos diákjai műsorral kedveskedtek az elsős kisdiákoknak, akik izgatottan és kissé megszeppenve lépték át a kaput. Somfalvi Eszter, az intézmény igazgatója és Szabó Szilárd intézménylelkész rövid köszöntéseket mondtak, majd kinyíltak az osztálytermek és az épület megtelt gyerekzsivallyal: elkezdődött a tanév!